Archiv zpráv - 2011

14. 12. 2011 - Tréninky na konci roku
V neděli 18. prosince bude poslední trénink v letošním roce. V úterý 20. pak vánoční besídkou zakončíme i kroužek dětí.
Po Novém roce začneme trénovat pravděpodobně hned v pondělí 2. 1. 2012.

22. 11. 2011 - Czech Speedminton Open za námi
O víkendu se poprvé v Čechách představil špičkový světový speed badminton - v rámci Czech Speedminton Open 2011 v pražské Sparta Aréně v Podvinném mlýně se na 7 kurtech v rámci dvou dnů představilo celkem 129 hráčů z 11 zemí. České barvy zastupovalo 19 hráčů, náš klub pak trojice Jana - Terka - Káťa, a to více než úspěšně: Jana přidala do sbírky další bronz v kategorii Žen 35+, Terka vybojovala skvělé 6. místo mezi ženami (a semifinále nebylo daleko...) a Káťa skončila na pěkném 13. místě. Jen tak dál!!
Jana: "Zlatá medaile za organizační schopnosti pro našeho předsedu :-)
...finále bylo blízko: 16-12, 15-17, 15-17... :-( Vždycky se nedá říct, že člověk nechal na kurtu všechno – ale pokud jde o můj sobotní (více než hodinový…) duel, rozhodující o tom, zda bude finále francouzsko-české nebo maďarské – platí to pro něj do posledního písmene!...dokonce jsem poprvé v životě dostala křeč do ruky – fakt jsem si s Francouzkou chtěla hodně zahrát!!!! :-) Ale nepovedlo se a můj smutek z toho, že jsem byla tak blizoučko, napravil posun ve světovém žebříčku z 8. na 4. příčku – tak vysoko jsem ještě nebyla – jupí! :-))
Jedno pomyslné zlato jsme ale do Pardubic přivezli: Michal byl součástí tříčlenného týmu, majícího na starost organizaci celého prvního speed badmintonového mezinárodního turnaje v ČR a nejen proto, že jsem s ním ty nervy prožívala víc než ostatní, ale hlavně podle ohlasu účastníků, si určitě zaslouží 1 s *!!! Já jsem celý víkend trnula, kdy mu zkolabuje počítač a budeme muset „pavouky“ vymýšlet „ručně“, ale naštěstí to všechno klaplo suprově a myslím, že se dalších takhle velkých turnajů vůbec nemusíme bát!! :-)
Takže nakonec mě trochu mrzí jen jedno: že první zlatou ve speeďasu pro ČR mi vyfoukla Zuzka Kubáňová, hrající v kategorii Women Open... to, že je mistryní světa ve čtyřhře v racketlonu ji stavělo do role velké favoritky, kterou potvrdila – gratulace a motivace pro příští rok, aby se i v kategorii Women 35+ konečně zaleskl zlatý kov!!!! :-)"

16. 11. 2011 - Czech Open už za tři dny
Pouhé tři dny zbývají do startu Czech Speedminton Open 2011 v Aréně Sparta Podvinný mlýn v Praze. Uzávěrka přihlášek je dnes o půlnoci, aktuálně se na turnaj registrovalo 139 hráčů z 11 zemí!, což je skvělé číslo. Výbornou vizitkou je i 19 českých zástupců, pro většinu z nich to bude první mezinárodní zkušenost - mezi ty "otrkané" se řadí především Jana Scholzová, Terka Dušková a Káťa Peřinová z našeho klubu a Pavel Podvolecký.
Zatímco Jana vstupuje do nabité kategorie Ženy 35+ jako nejvýše nasazená česká hráčka (č. 8 rankingu ISBO), v kategorii Žen se úplná světová špička účastnit nebude, což je sice na jednu stranu škoda, ale na druhou stranu to otevírá cestu našim holkám k dobrému výsledku! Každopádně se všichni na turnaj moc těšíme a všechny důležité informace se objeví aktualizované tady na stránkách a na Facebooku - SK Speedminton Pardubice. Držte palce!
V souvislosti s turnajem bude zrušen nedělní trénink v H-centru.

3. 11. 2011 - Czech Open dvoudenní!
Již pouze 16 dní nás dělí od začátku prvního mezinárodního turnaje ve speed badmintonu v České republice - Czech Speedminton Open 2011. A právě dnes došlo k zásadní změně - vzhledem k vysokému počtu účastníků (což nás samozřejmě velice těší!) se turnaj bude hrát po oba víkendové dny! Je to jediný způsob, jak zajistit vysokou kvalitu turnaje a umožnit všem hráčům odehrát co nejvíce utkání. Zároveň díky tomuto kroku mohly být dodatečně vypsány kategorie chlapců a dívek U14. Doufáme, že toto přiláká ještě další zájemce a turnaj bude úspěšný!

31. 10. 2011 - Hanušovický hattrick
O víkendu náš klub reprezentovaly v Hanušovicích na druhém podzimním turnaji hodnoceném 100 body do českého rankingu Jana Scholzová, Terka Dušková a Káťa Peřinová. Na turnaji se sešlo v kategorii žen 7 účastnic - pro ostatní ale byly naše holky nad jejich síly a tak boj o medaile byl čistě pardubický. Nejúspěšněji z něj nakonec vyšla Terka, na druhém místě skončila Jana a bronz brala Káťa. V tomto pořadí se také seřadily na čele českého ženského žebříčku. Pochvala a gratulace od předsedy! :-)

25. 10. 2011 - Jana v Poznani opět bronzová
Jana Scholzová na sobotním Polish Speedminton Open v Poznani vybojovala v kategorii Ženy 35+ bronzovou medaili a po stejném umístění v Budapešti by se tak měla posunout na 7. příčku světového žebříčku! Je tak bez debaty v současnosti nejúspěšnější českou hráčkou a dělá českému speed badmintonu za hranicemi dobré jméno :-)

18. 10. 2011 - Poznaň, Hanušovice, Praha
Půlka října je za námi a ze speed badmintonového pohledu to pro nás znamená několik věcí - již tuto sobotu je v Poznani Polish Open, 1000 b. mezinárodní turnaj a ani tady nebude chybět náš klub - s českou vlajkou na zádech se představí Jana Scholzová v kategorii Ženy 35+ a Pavel Podvolecký mezi Muži. Na turnaji by se mělo představit více jak 100 hráčů.
O týden později se přesuneme zpět do českých luhů a hájů, konkrétně do Hanušovic, kde budeme hrát druhý podzimní 100 bodový turnaj do českého rankingu. A zejména mezi ženami se rýsuje pořádná konkurence, je tedy se na co těšit! :-)
A ode dneška za měsíc a jeden den k tomu vypukne v Praze první mezinárodní turnaj v ČR - Czech Speedminton Open 2011. A velice nás těší, že i když do začátku turnaje je ještě měsíc a jen o pár dní kratší dobu mají hráči na registraci, v tuto chvíli už se přihlásilo 87 hráčů ze 7 zemí!! Takže už bychom se brzy mohli dozvědět, kdo bude jubilejním 100. přihlášeným! :-)

12. 10. 2011 - Žebříček ČR
Na stránkách speedminton.cz v sekci Žebříček ČR byl zveřejněn první český ranking pro kategorii mužů. http://www.speedminton.cz/zebricek-cr/
Vzhledem k účasti jediné ženy na turnaji v Bohnicích bude ranking pro ženy zveřejněn až po dalším turnaji.
Nejbližší možností zahýbat pořadím a zařadit se do žebříčku bude pro všechny již za 14 dní v sobotu na dalším 100 b. turnaji v Hanušovicích! Veškeré informace v propozicích.

10. 10. 2011 - Speed badminton na ČRo Pardubice
V pondělí 10. 10. byl Michal Scholze hostem pořadu Máme hosty na Českém rozhlasu Pardubice a v rámci téměř hodinového vysílání si s šéfredaktorkou Jitkou Slezákovou povídal o speed badmintonu a všem s ním spojeném. Pořad si můžete přehrát na tomto odkazu: Máme hosty 10.10.
Děkuji za pozvání a milé povídání! :-)

27. 9. 2011 - Když bronz má větší cenu než stříbro
….ten týden před Hungarian Open v Budapešti jsem byla dost nervózní – jednak z toho, že já se svým orientačním smyslem (spíš nesmyslem….) pojedu sama a budu muset trefit do haly :-) a hlavně, že se ukáže, za co mohl v Německu vítr a za co moje speedmintonové schopnosti, resp. neschopnosti. Když v sobotu ráno zastavil vlak na nádraží Keleti, došlo mi, že je to už moje třetí budapešťská návštěva a začala jsem věřit, že si Budapešť nepokazí svou výbornou pověst :-) a potvrdí pravidlo: „…do třetice všeho dobrého“. Soustředila jsem se na cestu a protože jsem díky Google map :-) poznávala důležité orientační body, nezaváhala jsem a dorazila na místo přesně na slavnostní zahájení, uf!! Hrálo se ve skupinách po 4, dvě postupovaly a pak systém simple K.O. A jak už to osud umí zařídit, připravil mi možnost odvety za ten nezvládnutý berlínský zápas, kdy letěla raketa…. A výsledek? Tentokrát jsem porazila Maďarku Csizmadiu 16-7 a 16-11….a o to víc mě ta epizoda z mistrovství světa bude strašit ve snu :-)….stačilo tak málo: „jen“ zvládnout nervy a všechno to mohlo být jinak… Cestu do finále mi pak zavřela její „kolegyně“ Nagy – a i když v Bratislavě jsem ji porazila, tady byla lepší – ale zahrály jsme si výborně – žádné „really hilly games“ jak s ostatními soupeřkami! Budapešťská mise dopadla i přesto na 1: vedle první bronzové medaile pro ČR z mezinárodních závodů jsem si přivezla ujištění, že speeďas hrát umím a když potrénuju (já vím co, ale radši to nebudu prozrazovat;-), můžu třeba pomýšlet i na doplnění mé medailové sbírky….:-)

16. 9. 2011 - Czech Speedminton Open 2011
Propozice: CZ, EN
Aréna Sparta: www.arena-sparta.cz
Přihlášky: zde
Seznam přihlášených: zde

16. 9. 2011 - Turnaje na podzim - akutualizováno
Abyste měli alespoň nějaký přehled, co nás v nejbližší době čeká a nemine a kam se chystáme, přínáším proto přehled turnajů v nejbližších měsících:
- 24. 9. Budapest Speedminton Open - za 14 dní se koná v Budapešti turnaj kategorie Open 1000 b. Na turnaji se dá očekávat silná účast hráčů nejen pochopitelně maďarských, ale i slovenských, chorvatských a slovinských. Náš klub a zároveň nejspíš i jako jediná česká hráčka i ČR bude na turnaji reprezentovat Jana Scholzová, která by si ráda v kategorii Ženy 35+ spravila chuť po MS :-)
- 1. 10. Velká cena Bohnic - nově založený pražský oddíl speed badmintonu Lazy Pigs pořádá při této příležitosti otevřený turnaj pro všechny zájemce o speedminton. Turnaj začíná ve 13.00, garantovány jsou min. 4 utkání pro každého a startovné jen 100 Kč. Propozice ZDE. Tento turnaj bude zároveň započítán jako první do nově vytvářeného českého rankingu, na vítěze mezi muži i ženami čeká 100 bodů.
- 22. 10. Polish Speedminton Open - předposlední říjnový víkend nás čeká také 1000 b. turnaj v polské Poznani. Sice je to stále více než za měsíc, předběžně to ale vypadá, že do Polska podnikneme trestnou výpravu a pojedeme urvat nějaké body, tentokrát snad i ve větším počtu :-)
- 29. 10. 15 let SK Hanušovice - na konci října bude ještě poslední letošní turnaj v Hanušovicích, který bude také započítán do českého rankingu a vítěz získá 100 bodů. Veškeré informace v propozicích.
- 19. 11. Czech Speedminton Open - a konečně to nejdůležitější - v sobotu 19. listopadu se v Praze uskuteční první mezinárodní turnaj ve speed badmintonu v České republice a my samozřejmě budeme u toho! Turnaj je stejně jako předchozí dotován 1000 b. pro vítěze do mezinárodního rankingu a nejen kvůli tomuto, ale i díky skvělé geografické poloze Prahy se dá očekávat, že zájem o turnaj a počet účastníků bude vysoký. Pro nás pro všechny to bude opět skvělá příležitost poměřit se se zahraničními hráči a zjistit, jaký jsme udělali pokrok od Mistrovství světa. Více informací se dozvíte už brzy, veškeré aktuální informace můžete sledovat zde na stránkách nebo na našem facebookovém profilu.

27. 8. 2011 - Report z MS 2011
V pátek a v sobotu se v Berlíně konalo první Mistrovství ve speed badmintonu a náš klub byl více než dobře reprezentován Janou Scholzovou v kategorii Ženy 35+, Terkou Duškovou a Káťou Peřinovou v Ženách a Michalem Scholzem v Open Division, hlavní kategorii. Devatero českých reprezentantů pak doplnil v Open Division Pavel Podvolecký, který ač z Hanušovic, chodí s námi trénovat a je takovým naším poločlenem :-) a v kategorii Mužů 40+ pak pražská čtveřice Marcel Patěk, Roman Suchel, Miloš Vojáček a Jirka Gürtler.
Mistrovství začalo v pátek zápasy ve skupinách a vyvrcholilo sobotními finálovými zápasy na Steffi-Graf-Stadium. Vzhledem k tomu, jak "speedmintonově mladou" zemí jsme, můžeme považovat za úspěch postup Terky, Pavla a Romana do sobotních kol!
V sobotu ráno bylo počasí oproti pátečnímu horku mnohem příjemnější, přesto se Pavlovi ani Terce nedařilo tolik jako v pátek a z KO systému vypadli v prvním zápase. Každopádně ale dělené 17. místo v případě Terky a Pavlovo 33. je skvělým výsledkem!! Škoda jen že Roman, neočekávájíce postup, dal v sobotu přednost prohlídce Berlína a jeho zápas tak byl skrečován - výsledkem je dělené 26. místo.
Po poledni poté začaly na Center courtu finále jednotlivých kategorií, bohužel se přidal časem i déšť a finále mužů pak muselo být přerušeno a dohrávalo se později v hale. Obrovská gratulace míří na Slovensko, které se stalo po domácím Německu 2. nejúspěšnejší výpravou na MS ziskem 3 zlatých, 1 stříbrné a 4 bronzových medailí!! Zároveň je to pro nás obrovskou motivací k další práci, zejména s dětmi a mládeží. Doufejme, že na dalším mistrovství se na stupních vítězů objeví i česká vlajka!
Abych ale jenom nechválil: pořádat vrcholnou akci typu mistrovství světa venku mi přijde jako velice nezodpovědné. Spoléhání na to, že dva dny po sobě bude svítit sluníčko a nebude foukat vítr je dle mého názoru až moc riskantní. Výsledkem byly zápasy někdy až přespříliš ovlivněné rozmary počasí... A to celé akci tak trochu ubírá na serióznosti - mistrovství světa by přece mělo být o těch nejlepších sportovních výkonech a ne o příznivém směru větru.
Celkově ale bylo mistrovství skvělým zážitkem - bohužel ale asi více společenským než sportovním. I když závěrečné finále mezi Němcem Gossenem a světovou jedničkou a eventuálním vítězem Hjalmarssonem ze Švédska, to byla ta pravá reklama na speed badminton!
A abych nemluvil jen za sebe, dostaly holky za úkol sepsat své pocity a zážitky z účasti na MS :-)

Káťa:
Téměř před rokem jsem přišla na svůj první zkušební trénink spb. Vzalo mě to natolik, že když Jana přišla s tím, že bychom měli jen na první MS v Berlíně, moc jsem neváhala, i když upřímně, dost jsem se bála. V životě jsem nebyla na mezinárodním turnaji a rovnou jet na MS? Není to trochu moc odvážné? Uchlácholila jsem se tím, že si zahraju jeden zápas a zbytek času strávím prozkoumáním Berlína. Měsíc před červeně vyznačeným datumem v kalendáři, jsem se rozhodla jít víc do sebe.Tajně jsem si sestavila individuální, čistě laický tréninkový plán a snažila jsem se dodržovat zásady racionální stravy (= dieta alá nežrat a běhat ;) ). Ani jedno ani druhé jsem nesplnila na sto procent. V kalendáři mám vyznačené i týdny, kdy jsem krom obvyklých tréninků spb nedělala zhola nic. Přišel den D. Cesta rychle utíkala a my se za nedlouho ocitli na zahajovacím ceremoniále Takový zážitek si budu pamatovat do smrti nejdelší - a to myslím bez nadsázky!! Když Jana nesla vlajku za zvuku národní hymny, nevěděla jsem, co dřív . fotit? plakat? smát se? křičet? Jen si pamatuji na svoje křečovitě stažené hrdlo a urputné zadržování pláče. Vždyť to je, jako na OH, napadalo mě. V pátek ráno jsem se probudila ještě před zazvoněním budíka s nepříjemným mrazením po těle. Nervozita se začala projevovat.Hrát s českou vlajkou na zádech není jen tak a já musím svoji psychiku dostat do pohody. Postavili jsme českou vesničku v areálu, kde celý trunaj probíhal. Jako první vyhlásili Pavlovo jméno a zbytek týmu ho šel podpořit. Pak přišla na řadu Téra a v zapětí na to já. Nebyla jsem si jistá, jestli jsem ve správný čas na správném místě. Přivítala mě sympatická Slovinka - moje první soupeřka. Rozhodčí nikde, nebylo koho se zeptat ( i když předem bylo avízované, že vždycky bude někdo, kdo zápas bude počítat). Najednou jsem se ocitla sama ( i když jsem věděla, že Téra hraje o dva kurty dál) se strašným třesem. Byla jsem ráda, že jsem udržela raketu. Soupeřka byla opravdu moc dobrá, rychlá, pohyblivá, sportovkyně od pohledu. Vyhrála s přehledem 2:0. Ke konci zapasu přišel i Pavel s radou a povzbuzením. Je to divné, ale nějak mě to uklidnilo, čekala jsem to daleko horší. Druhá soupeřka byla mladinká Francouzka. Opět jsem byla sama a tentokrát na tom větrnějším kurtu. Nutno dodat, že vítr při tomto MS hrál svoji výraznou roli. Měla jsem na to ji porazit, ale i když jsem si stokrát řekla, že po větru nemůžu dát takovou ránu padaly mě auty. Hodně jsem chybovala, prohrála jsem si to sama, vím to. A konečně se přiblížil i třetí zápas. Hrála jsem s Němkou, která byla v žebříčku přede mnou ( to byly všechny, ale tahle nejblíž). To ovšem nemuselo nic znamenat. Chtěla jsem uhrát alespoň jedno vítězství. Přišla na kurt značně zpruzelá, jinak sympatická blondýnka. Už při rozehrávce, mě napadlo, že tohle bych mohla vyhrát. Pavel s Radkou mě opravdu povzbuzovali a radili - oblíbené heslo:,,Je to hratelné", se mi vrylo pod kůži. Snažila jsem se víc vnímat sílu větru a nakonec jsem ji udolala. Velká radost, moje první vítěztví na MS, neskutečný pocit. Já, obtloustlá třicátnice ve stylu Bridget Jones, to dokázala, urvala jsem dva sety. Každý jel na MS s jiným očekáváním. Já jsem si v průhěhu turnaje vytyčila cíl vyhrát jeden zápas. A TO SE MI SPLNILO. Jsem moc ráda, že jsem tam mohla být s Vámi. Byl to pro mě neskutečný zážitek. Ženou se mi slzy do očí ještě teď, když se probírám vzpomínkami. I když v průběhu trunaje jsem si říkala, že příště pojedu na podobnou akci jen jako masér a nosič raket ( navíc psychicky nemám), nakonec jsem se rozhodla, že jsou věci, o které stojí bojovat. Tento prodloužený víkend opravdu stál za to!!! Děkuji Pavlovi a Radce, že i když jsem je vyháněla, zůstali a fandili mi. Také dalším podporovatelům, kteří se mi nevešli do baťůžku. Dík moc děcka ;) Kačka a Hipík = kedík ;)

Jana:
......přátelé, kamarádi, tak jsem vám tu medaili nepřivezla:-(....prohrála jsem s nejsilnějším soupeřem - větrem - a pak sama se sebou: ve druhém zápase, s papírově nejslabší soupeřkou na nejvíc větrném kurtu, mě ve druhém setu (první jsem vyhrála) "dostalo" zjištění, že tyhle zápasy nejsou o tom, kolik toho umíš, ale jak ti foukne vítr....každé podání, každá výměna byla díky němu jiná - a stejná v tom, že se fakt nedalo odhadnout, v jakou chvíli a kam foukne....a tohle "prozření" mě zlomilo a psychicky jsem to nezvládla....nebudu to víc popisovat - jen napíšu, že letěla raketa - a to jsem nikdy neudělala a doufám, že už neudělám!!! Pojedu na první nejbližší tisícovkový turnaj si dokázat, že speeďas hrát umím a že mé 5. místo na rankingu nebylo náhodou!! Kdybych si psala deník, jediné pozitivní, co by tam u data s prvním mistrovstvím světa bylo napsáno zlatým písmem by bylo to, že jsem nesla českou vlajku při slavnostním zahájení a že jsme stmelili partu:-))

Terka:
Kdyby mi někdo před rokem řekl, že pojedu na mistrovství světa ve speedmintonu, asi bych si poklepala na čelo a myslela si svý.. A přece se tak tento víkend stalo! A tak mám v tuhle chvíli za sebou jeden velký sportovní a zároveň emocionální zážitek. Zkusila jsem si, jaké to je sportovat na mezinárodní úrovni, utkala jsem se s holkama z Francie, Maďarska a Německa, ale hlavně sama se sebou. Okusili jsme, jaké je to hrát v třicetistupňových vedrech za nepříznivých větrných podmínek. Snědli jsme spoustu jablek a vypili litry německých minerálek a nezanedbatelné množství české Becherovky :-) Byli jsme tam jako parta a to bylo nejdůležitější. Do Berlína jsem nejela proto, abych přivezla domů medaili, stojím nohama na zemi, ale proto, abych zkusila, co ve mně je, co dokážu. Jela jsem se přiučit od profíků. A co jsem zjistila? Je toho hodně co dohánět a já se nesmírně těším, až na tom začneme pracovat. VŠICHNI SPOLEČNĚ!!!

Michal Scholze

12. 8. 2011 - MS v Berlíně klepe na dveře!
Už za necelých 14 dní odstartuje v Berlíně historicky první Mistrovství světa ve speedmintonu!
Turnaj s oficiálním názvem ISBO Azimut Hotels Speedminton World Championship odstartuje slavnostní zahájení ve čtvrtek večer a finále se odehrají v sobotu odpoledne. Více než 360 hráčů z celého světa bude v tenisovém areálu Steffi Graf bojovat o premiérový titul mistra světa celkem v 9 single kategoriích a jedné double kategorii.
A to nejdůležitější - Českou republiku budou reprezentovat i čtyři členové našeho oddílu: Jana Scholzová, Terka Dušková, Káťa Peřinová a Michal Scholze. A zejména u prvně jmenované Jany bychom byli rádi, kdyby se podařilo navázat na úspěch ze Slovak Open!
A samozřejmě můžete očekávat zpravodajství jak ze závěrečných příprav, tak i z turnaje samotného...

3. 8. 2011 - Speedmintonový kurt ve Starých Čívicích
Od začátku srpna si můžete zahrát v SieSta Resortu ve Starých Čívicích, kde je pro vás připraven stálý kurt a rakety i míčky k zapůjčení! K dispozici jsou i 3 kurty na tenis a kurt na nohejbal nebo pálku. Více na www.siestaresort.cz.

25. 7. 2011 - Hanušovické vítězství
Velká pochvala míří ke Káťe a Terce, které z turnaje v Hanušovicích minulou sobotu přivezly 1. a 2. místo! Holky děkujem :-)

25. 7. 2011 - Stromovka Speedminton
V sobotu 6. 8. od 15 hodin se v pražské Stromovce bude konat speedmintonový turnaj pro širokou veřejnost. Večer po turnaji bude poprvé v ČR možnost vyzkoušet si blackminton! Propozice zde.

11. 6. 2011 - Turnaj v Praze zrušen
Pokud by si někdo říkal, proč ještě nemáme na stránkách report z turnaje v pražské Stromovce, který se měl konat minulou sobotu, je to tím, že turnaj byl zrušen - což je nám velice líto, ozvlášť vzhledem k počtu nahlášených zájemců...
Důvodem byl páteční sesuv půdy ve Stromovce, shodou okolností právě v místech, kde se mělo hrát.
Náhradní termín turnaje nebyl určen.

24. 5. 2011 - Stříbrné dojmy :-)
…špatný začátek, dobrý konec – aneb jak jsem hrála pod Damoklovým mečem…
Když mi před týdnem velitel :-) slovenského speedu Tibor Nešťák v mailu napsal: …..hrat sa bude systemom pavukov na dve porazky, takze aj ked raz prehras, mozes byt este druha celkovo:-)… Řekla jsem si: ha, ha, dobrý vtip, pro mě je hlavním cílem si neudělat mezinárodní ostudu a ani v tom nejsmělejším snu jsem nemyslela tak daleko.
No, on na to začátek turnaje ani nevypadal. První zápas jsem hrála – jak se nakonec ukázalo – s pozdější vítězkou. To nic nemění na tom, že když jsem ji viděla, myslela jsem, že ji musím uběhat…ale ouha – hrála můj „oblíbený“ systém – kopce na zadní čáru…a to opravdu nemusím, a tak jsem se rozhodla, že takhle ne a začala jsem smečovat – a byla z toho prohra 0-2.
…..hned jsem psala předsedovi sms, že požaduji zřízení služeb oddílového sportovního psychologa, protože jsem tenhle zápas nezvládla hlavou :-(. Chtěla jsem moc vyhrát – a to většinou dobře nedopadne…

No a co teď?: každý další zápas mohl být moje konečná a co já chudák sama samotinká v daleké Bratislavě s tím…? Žádná česká dušička po ruce, všichni měli s sebou někoho, s kým se mohli poradit a já si připadala jak ten Robinson – sama – i když na ostrově plném lidí… Naštěstí byla pomoc nedaleko – a to v podobě nestora slovenských raketových sportů Štefana „Pišty“ Vaška, který má navíc slabost pro Pardubice, protože tady byl na vojně….takže mi poradil, abych se uklidnila, zkusila ty dlouhé výměny, hrané všemi soupeřkami, vydržet a čekat na chyby, které určitě přijdou. A občas že mám zkusit „pribrzdeny drive“ (zájemcům vysvětlím :-).

Měla jsem na vybranou? Neměla, a tak jsem to zkusila hned na další Slovence, kterou mi pavouk poslal do cesty. Spolu s třetí v řadě – Chorvatkou, patřila mezi soupeřky, nad nimiž byla výhra povinností – splnila jsem ji a vrátil se mi klid a víra v mé speeďasové schopnosti! No a pak přišel na řadu maďarský trojblok: v pořadí čtvrtý zápas jsem začala hrát před šestou hodinou, první set špatný – zase jsem byla zbytečně zbrklá a jinak než 13-16 to nemohlo skončit. Při pohledu na hodiny, které po jeho skončení ukazovaly 18.05, jsem si řekla: přece teď neprohraješ, když ti právě ujel vlak a další jede za pět hodin – nechceš sedět tak dlouho na lavičce!!!! Výhodou bylo, že mému následujícímu hecování soupeřka nerozuměla – možná by se chvílemi červenala, ale mě to prostě pomohlo, zvládla jsem i výměny, kdy kýžený bod přišel i po 30 „pinknutích“ a vyhraný set byl „doma“ – uf! :-) Ten třetí už jsem měla víc pod kontrolou a podařilo se mi tak špičku Damoklova meče zase posunout výš nad mé rameno :-)!!

Obávám se, že mě Maďaři po sobotě asi moc rádi mít nebudou – protože jsem pak ještě porazila další dvě jejich hráčky. Bylo super, že pauzy mezi zápasy byly kratší, takže jsem se dostala do takového tempa, že si troufám říct, že kdybych hrála znovu s první sobotní soupeřkou, potrápila bych ji daleko víc.
Ale na kdyby se nehraje – a já jsem naprosto spokojená a pomalu mi to dochází: přivezla jsem historicky první medaili pro český speedminton, výborně si zahrála a jako třešinku na dortu mám ze soboty zapsané psychické zvládnutí rozhodujících vypjatých momentů, že jsem jednoduše řečeno „nejančila“ – včetně chvíle v souboji o druhé místo, kdy jsem za stavu 15-14 ve druhém setu dala své poslední podání (asi hlavně pod vlivem toho, že při představě třetího setu se mi už podlamovaly únavou nohy…:-). Ale povedlo se – a přátelé, kamarádi: STŘÍBRO JE DOMA!!!
A pevně doufám, že k prvnímu korálku na šňůrce českých speedmintonových úspěchů přidáme brzo nějaký další!!!!

22. 5. 2011 - Jana stříbrná v Bratislavě!!!
Na začátek bych snad měl radši "zaklepat" - snad se nám bude dařit takhle i dál!! :-)
Jana Scholzová totiž včera dosáhla na Slovak Open v Bratislavě naprosto bezkonkurenčně nejlepšího výsledku v krátké historii pardubického a českého speed badmintonu, o jakém se nám zatím ani nesnilo - z historicky největšího mezinárodního turnaje za účasti 134 hráčů a hráček přivezla stříbrnou medaili v kategorii žen 35+ a připsala si tak zároveň 750 bodů do mezinárodního rankingu!!

MOC GRATULUJEME!!!

V nejbližších dnech na stránkách určitě najdete podrobné info přímo z pera autorky nesmazatelného zápisu SK Speedminton Pardubice na mapu speed badmintonové Evropy :-))

18. 5. 2011 - Co nás čeká...
Už tuto sobotu 21. 5. se v Bratislavě koná turnaj Slovak Open 2011 s 1000 b. dotací do mezinárodního rankingu ISBTO. Po úspěchu posledních turnajů na Slovensku, zejména Slovak Cup #2 v Hlohovci, kterého jsme se taky zúčastnili a s námi ještě stovka dalších speedmintonistů, se na tomto Open turnaji očekává překonání rekordu v počtu účastníků - přihlášeno je již přes 130 lidí!! Hrát se bude ve sportovní hale Elán na 12 kurtech!
Ale proč to vůbec píšu - turnaje se zúčastní za náš klub Jana a v nově vypsané kategorii Ženy 35+ má určitě větší ambice než při naší mezinárodní premiéře v Hlohovci. Zároveň dobré umístění bude slušnou šancí pro dobré nasazení na srpnovém MS v Berlíně - dá se očekávat, že tato kategorie se nebude hrát na všech turnajích...
A za 14 dní nás čeká turnaj v pražské Stromovce, kam určitě plánujeme vyrazit v kompletním složení a pokračovat v nastoleném trendu z našeho turnaje - a to všechna vítězství do Pardubic! :-) >propozice<

18. 5. 2011 - Speedminton Cup Pardubice report
Historický úspěch pardubického speedmintonu :-)
....v první slunečnou květnovou sobotu jsme se sešli na již třetím pardubickém turnaji ve speedmintonu -
a dá se říct, že v tradiční sestavě, okořeněné několika nováčky. Na to, že někteří neměli do té doby téměř žádnou zkušenost a drželi rakety jen poněkolikáté v ruce, uspěli na jedničku a věříme, že budou slávu našeho sportu šířit ve svých domovských městech - Mělníku a Ústí nad Labem! :-)
Kromě nového názvu - Speedminton Cup Pardubice - jsme změnili i místo činu - přesunuli jsme se tentokrát do tělocvičny pardubické univerzity, kde nám menší tělocvična poskytla možnost připravit 3 kurty.
Hráli jsme ve dvou skupinách, systémem každý s každým, takže ten nejlepší měl v brzkém odpoledni
v nohách celkem sedm zápasů, hraných v pavouku na dva vítězné a ve skupině na dva hrané sety.
Některá střetnutí přinesla zajímavé a napínavé boje, z nichž jsme téměř všichni - viď, Romane - vyšli
bez zranění a jiných újem. Určitě k tomu přispěl i přísun energie z výborných cereálních polomáčených
a máslových sušenek od našeho sponzora - Pravých hořických trubiček - Jardo děkujeme! :-)
A jak to dopadlo? Mezi muži slavil historický úspěch "náš" Pavel Podvolecký, který ve finále porazil Marcela Patěka, třetí místo nakonec po Romanově skreči připadlo nováčkovi Tomášovi. Mezi ženami vyhrála Terka (prosím předsedu o doplnění stanov o jedno velice důležité pravidlo, upravující morálku hráčů noc před turnajem :-) ;-)
Pěknou tečkou za povedenou akcí bylo vyhodnocení turnaje na sluníčkem zalité zahrádce nedaleké restaurace Dýdý Baba... :-) Teď už jsme zase odpočatí a protože pražský turnaj ve Stromovce je za dveřmi a srpnové mistrovství světa za humny - hurá zpátky do tréninku!!! :-)

A pro úplnost pořadí:
1. Pavel
2. Marcel st.
3. Tomáš
4. Roman
5. Terka
6. Michal
7. Jana
8. Miloš
9. Jirka
10. Marcel ml.
11. Katka
12. Honza
13. Robin

7. 4. 2011 - Speedminton Cup Pardubice
Už za měsíc se v Pardubicích sejdou všichni příznivci speed badmintonu na letošním prvním českém turnaji - Speedminton Cup Pardubice. V sobotu 7. 5. se nebude hrát jako doposud v H-centru ve Starém Hradišti, ale v novém sportovním areálu Univerzity Pardubice na Cihelně. Turnaj bude začínat až v 10 hodin, tímto jsme se snažili vyjít vstříc hráčům z jiných měst a ušetřit je brzkého vstávání. Všichni účastníci budou rozřazeni do skupin, z nichž se pak bude postupovat do KO pavouka. Garantujeme 5 zápasů pro každého hráče!! Takže si všichni zahrajeme do sytosti. Vzhledem k tomu, že většina hráčů se již speedmintonu nějakou dobu věnuje, slibujeme si od tohoto turnaje nejvyšší sportovní úroveň, jakou jsme na českých kurtech dosud nezažili. Tak tedy všichni laďte formu a sejdeme se 7. 5. v Pardubicích!
Přihlášky stejně jako dotazy zasílejte prosím e-mailem na michal@speedminton-pardubice.cz. V ceně startovného každý obdrží drobné občerstvení, nedaleko tělocvičny je restaurace, kde bude následně možnost pozdního oběda.
Veškeré informace najdete také v letáku.

15. 3. 2011 - Speedminton® Slovak Cup #2 v Hlohovci      FOTKY z turnaje
Michal: V sobotu 12. března jsme si odbyli premiéru na poli mezinárodních turnajů ve slovenském Hlohovci. Naše cesta začala v pátek večer, kdy jsme se vydali vlakem z Prahy do Bratislavy a dále již ráno přímo do Hlohovce. Pěkně opravená hala místního házenkářského klubu je kousek od nádraží, a proto jsme už někdy kolem půl deváté trénovali na kurtu a já zkoušel novou raketu. Turnaj se hrál systémem skupin po třech, z nichž dva nejlepší postupovali do vyřazovacího pavouka. Vzhledem k tomu, že do skupin byli hráči nasazováni podle mezinárodního rankingu, ve kterém se naše jména prozatím nenacházela, logicky jsme dostali do skupin silnější soupeře. I přesto jsme si vytyčili cíl postupu ze skupiny.
V úvodních utkání jsme oba 0-2 prohráli, ale v druhém utkání proti hůře postavenému soupeři jsme zvládli
a dočkali se postupu. Pavouk k nám ale byl nemilosrdný a přidělil nám shodně budoucí držitele bronzových medailí z tohoto turnaje...0-2, 0-2 a jeli jsme domů.
Každopádně to ale byla velice přínosná zkušenost a už se těšíme, až se zase někam pojedeme podívat
a zahrát si! A nebo ještě líp, až si ostatní přijedou zahrát na nějaký ten turnaj k nám do Pardubic... :-)

Jana: ...naše první mezinárodní krůčky máme za sebou a jaké byly ty moje? Až do chvíle, než jsem uviděla vzájemný souboj mých soupeřek ze skupiny, tak pohodička. Poté, co jsem zjistila, že jsou "hratelné" obě, se mi nervozitou trochu rozklepala kolena a uvažovala jsem o tom, že zainvestuji dvě eura do nějakého panáka na uklidnění ale vidina toho, že bych viděla dva speedry, mě od tohoto plánu odradila. A pak už byl tady - první mezinárodní zápas české speedbadmintonistky! Na začátku prvního setu jsem
se nelekla postavení Maďarky v rankingu a po chvíli jsem vedla 8-2...no ale to bych nebyla já, abych takový náskok promarnila a prohrála první set 12-16. V tom druhém mi zase pár míčků ulítlo za zadní čáru
a 10-16..... A protože mé soupeřky vzájemný zápas remizovaly, bylo jasné, že k postupu ze skupiny vede jen vítězství - což mi Michal s Pavlem neopomněli zdůraznit - spolu s tím, že oni už postoupili, takže jestli
to nedám, budu česká ostuda....tak to jsem fakt potřebovala slyšet!!!! Na kurt jsem šla nervózní ještě víc, ale nějak se mi ty nervy podařily ukočírovat a po taktické hře, která diváky asi moc nenadchla, ale mě přinesla výhru dvakrát 16-13, jsem to dala! To, že v pavouku jsem pak narazila na druhou nejlepší Slovenku podle momentálního žebříčku mě moc nepřekvapilo...takový štěstí na turnajích většinou mívám....a protože ty kopce uměla líp než já a nejen je - bylo to celkem rychlé....ale nevadí: víme, co musíme zlepšovat
a co nejvíc natrénovat - a příště už ta odveta bude třeba vyrovnanější!!!

23. 2. 2011 - Turnaje v březnu
V neděli 6. března se bude konat speedmintonový turnaj v Hanušovicích. Kromě speedmintonu si v rámci sportovního odpoledne můžete zahrát i stolní tenis a ringo. Veškeré informace najdete v tomto letáku.
O týden později, v sobotu 12. 3., se pak ve slovenském Hlohovci zúčastníme druhého dílu seriálu Slovak Cup, který je zařazený do mezinárodního kalendáře turnajů a dotovaný 250 body do mezinárodního rankingu - Speedminton® Slovak Cup #2. Turnaj bude kvalitně obsazen hráči nejen ze Slovenska,
ale i z Maďarska, Polska a Chorvatska. A našimi maličkostmi za ČR ;-)
Z turnaje určitě přineseme report i s bohatou fotogalerií...

   Archiv zpráv - 2010